​Barcelona me rekord në Evropë për penallti (Foto)

Barcelona është e vetmja skuadër kundër të cilës nuk është akorduar asnjë penallti.

Asnjë penallti këtë edicion nuk është akorduar kundër Barcelonës, duke qenë kështu skuadra e vetme në Spanjë dhe pesë ligat e mëdha Evropiane.

Në vendin e dytë janë skuadrat Dortmund, Bayern dhe Juventus që kanë marrë vetëm nga një penallti.

Barcelona kryeson edhe në La Liga me zero penallti, ndërsa ndaj kundërshtarit të saj Real Madrid janë akorduar katër penallti. /Express/

SHPËRNDAJE