​Real Madrid dhe Juventus ishin takuar në finale, ja çka kishte ndodhur

Real Madrid dhe Juventus janë takuar edhe më parë në finale të Ligës së Kampionëve.

Kjo kishte ndodhur në vitin 1998, ku skuadra spanjolle kishte fituar me rezultat minimal 1:0, me golin e vetëm të shënuar nga Predrag Mijatovic.

SHPËRNDAJE