15 transferimet më të mëdha që kanë ndodhur deri më tani (FOTO)

Skuadrat e mëdha evropiane janë shumë aktive në transferime gjatë kësaj

Skuadra e Milanit ka bërë katër transferime gjatë kësaj vere, duke qenë më aktivja në pesë ligat e mëdha evropiane.

Bayern Munich sot kompletoi transferimin e Cerentino Tolissos nga Lyoni, i cili kushtoi 40 milionë euro, duke u bërë një nga transferimet më të shtrenjta gjatë kësaj vere.

Përveç Milanit dhe Bayernit, tashmë transferime të mëdha kanë siguruar edhe Manchester City, Juventus, Dortmund, Liverpool apo Arsenal.

Transferimi më i shtrenjtë është ai i Bernardo Silvas, i cili për 50 milionë euro kaloi nga Monaco në Manchester City.

SHPËRNDAJE