Lajmi kryesor

EULEX ka bërë të ditur se ka shpallur urdhër arrestet për Stevan Vuloviqin, kryetarin aktual të komunës së Zubin Potokut, si dhe për Slavisa Ristiqin, një prej liderëve të serbëve të veriut. Zëdhënësi i misionit EULEX, Miguel Carvalho de Faria, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se prokurori u kishte dërguar ftesat, të dy […]

Titujt kryesor

Lajme te tjera:

sport

10:27 01.09.2014 Victor-Valdes

Mund të jetë në Liverpool e ardhmja e Victor Valdesit. Sipas tabloidit britanik, Daily Mail, portieri spanjoll po bisedon me drejtuesit e Reds dhe mund të jetë në dispozicion të trajnerit Brendan Rodgers. Pasi dështoi t’i kalonte vizitat mjekësore në Monaco, Valdes është në kërkim të ekipit të ri. Dhe, Anfield Road duket se do […]

showbiz

Këngëtares vlonjate Rovena Ibrahimi do t’i duhet ta rikthejë në Kosovë trofeun e çmimit “Zambaku i argjendtë”, në rast se Komuna e Prizrenit formon komisionin e paralajmëruar për të hulumtuar procesin e përzgjedhjes së këngës së saj si fituese e festivalit që ruan traditën e muzikës së lehtë qytetare. “Zemra në lak”, me orkestrim dhe […]

Opinione