Lajmi kryesor

Tre nga “shehidët” kosovarë të “rënë” në Siri besohej se janë dërguar nga hoxha Bedri Robaj. Naman Demolli, Pajtim Olluri dhe Rexhep Morina, të vrarë në periudha të ndryshme në Siri, dyshohet se kishin shkruar atje të frymëzuar dhe të rekrutuar nga Robaj, imam i xhamisë së improvizuar afër “Termokosit” në Prishtinë, shkruan sot Koha Ditore. Naman Demolli është […]

Titujt kryesor

Lajme te tjera:

sport

Arsene Wenger mbron me fanatizëm vendimin e tij për të shpenzuar 50 milionë euro për ish-mesfushorin e Realit të Madridit, Mesut Ozil. Trajneri i “topçinjve” insiston se këtë shumë të majme do ta shpenzonte sërish për turko-gjermanin, pavarësisht se niveli i lojës së lojtarit të kombëtares gjermane ka rënë ndjeshëm. 26-vjecari e startoi në mënyrën […]

showbiz

Revista gjermane “Maxim” ka përzgjedhur modelen me origjinë shqiptare, Dorina Podrimja si një prej 100 vajzave më hot për vitin 2014. “Dorina Podrimja është një nga kandidatet më të spikatura të “Miss Zvicra 2013”. Ajo ka një karizëm të fortë dhe një pamje të mrekullueshme, sikurse një modele. Ne pyesim veten se çfarë do ta […]

Opinione