Lajmi kryesor

Në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë raportohet nga ankuesi mashkull se në një pikë shitëse të derivateve është gjetur pa shenja jete viktima mashkull shqiptar punëtor i sigurimit pranë objektit. Në vendngjarje ka dalë mjeku kujdestar i cili ka konfirmuar vdekjen e viktimës. Trupi i pajetë me vendim të prokurorit është dërguar në IML për obduksion. […]

Titujt kryesor

Lajme te tjera:

sport

Dy futbollistët kosovarë, Granit e Taulant Xhaka, do të kenë fatin e vëllzerëve Kevin-Prince e Jerome Boateng. Taulanti është grumbulluar nga Kombëtarja shqiptare për sfidën e kësaj fundjave kundër Portugalisë, teksa Graniti do të luajë me Zvicrën. Mediat zvicerane e kanë krahasuar dyshen kosovare me vëllezërit Boateng, pasi Kevin luan me skuadrën nga vendlindja e […]

showbiz

Pavarësisht se është njëra ndër femrat më ‘seksi’ në botë, Jennifer Lopez nuk ka fat në dashuri. Edhe pse pas tri divorceve, ylli optimisit ka deklaruar në një intervistë për revistën Elle të Britanisë së Madhe se ende nuk e ka gjetur ‘idealin’. 45 vjeqarja tha se beosn në dashuri, dhe se ai mashkull është […]

Opinione