Lajmi kryesor

Strategjia e negocimit të PDK-së, si parti fituese e zgjedhjeve, me oponentët politikë paszgjedhorë, synon krijimin e shumicës parlamentare për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit dhe të Qeverisë së Kosovës me shumicën shqiptare të përfaqësuar në Kuvend, pa varshmërinë e deputetëve të Listës Serbe. Edhe pse Gjykata Kushtetuese, me qëllim të përshpejtimit të procesit të […]

Titujt kryesor

Lajme te tjera:

sport

10:27 01.09.2014 Victor-Valdes

Mund të jetë në Liverpool e ardhmja e Victor Valdesit. Sipas tabloidit britanik, Daily Mail, portieri spanjoll po bisedon me drejtuesit e Reds dhe mund të jetë në dispozicion të trajnerit Brendan Rodgers. Pasi dështoi t’i kalonte vizitat mjekësore në Monaco, Valdes është në kërkim të ekipit të ri. Dhe, Anfield Road duket se do […]

showbiz

Këngëtares vlonjate Rovena Ibrahimi do t’i duhet ta rikthejë në Kosovë trofeun e çmimit “Zambaku i argjendtë”, në rast se Komuna e Prizrenit formon komisionin e paralajmëruar për të hulumtuar procesin e përzgjedhjes së këngës së saj si fituese e festivalit që ruan traditën e muzikës së lehtë qytetare. “Zemra në lak”, me orkestrim dhe […]

Opinione