A e dini se Ronaldo ka qene ne Kosove? Shikoni keto pamje te rralla (Video)

Legjenda e futbollit Ronaldo Nazario de Lima kishte vizituar Kosovën menjëherë pas lusftës së vitit 1999.

Ronaldo kishte shkuar në Gjakovë dhe kishte dhënë donacion për shkollën “Mustafa Bakia”në atë kohë, shkruan Magazina.al

Futbollisti brazilian, i cili në atë kohë luante për Interin, ka qenë ndër futbollistët e parë që kishte vizituar Kosovën pas luftës, derisa këtë rrugë e kishin ndjekur edhe disa lojtarë tjerë.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⬇⬇⬇)

Në këtë video nga vizita e tij në Kosovë, shihen kosovarët të entuziazmuar pas “fenomenit” të futbollit.

SHPËRNDAJE