A ju kujtohet “Nazira” nga seriali “Kloni”, ja si duket tani

“Nazira” mbeti gjatë në kujtesën e audiencës Aktorja braziliane, Eliane Teresinha Giardini e cila i dha jetë rolit të “Nazirës” tek seriali i njohur “Kloni” tani është 65 vjeçare.

“Nazira” ishte e njohur në rolin e një gruaje tekanjoze dhe të zhurmshme dhe preokupimi i saj ishte martesa, shkruan rtv21.tv.

Eliane, megjithëse kishte pak sukses karriere deri në moshën dyzet vjeçare, ajo tani konsiderohet si një nga aktoret më të shquara të Brazilit.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

“Nazira” ishte e martuar me aktorin Paulo Betti deri në vitin 1995, ata së bashku kanë dy fëmijë.

Shikoni fotot:

 

SHPËRNDAJE