AAK ua bën bllok këtyre partive politike

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj zbulon planin e AAK-së, për zgjedhjet e reja.

Ai në një intervistë televizive, ka theksuar se kjo parti preferon e vetme të hyjë në zgjedhje.

“Aleanca për momentin shkon vetëm në zgjedhje, nuk shkon me parti të tjera”, ka zbuluar Haradinaj.

“Jemi të hapur për partneritet me Nismën, PSD’në para zgjedhjeve”

“Nuk jemi të interesuar të shkojmë në koalicion me PDK’në, LDK’në dhe VV’në”./Gazeta

SHPËRNDAJE