Abelard Tahiri “dorëzohet” përballë Albulena Haxhiut

Pas raportimit të vazhdueshëm të mediave për skandalin me provimin e Noterisë, ka reaguar edhe njëherë deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu.

Ai në një shënim në Facebook ka bërë të ditur se ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri megjithatë do të raportojë në Komision Paralmentar, për provimin e Noterisë.

Reagimi i plotë:

Dhe Abelardi vazhdon të thotë se ka qenë procesi më i mirë!

Të hënën i njëjti e ka konfirmuar pjesëmarrjen në Komision. Tashmë shumë qytetarë na kanë dhënë informacione lidhur me këtë proces.

Megjithatë, unë ftoj edhe të tjerë që t’i denonsojnë padrejtësitë deri para të hënës.

Na shkruani sepse do t’i adresojmë gjitha shkeljet. Vetëm bashkërisht mund t’i ndalim të padrejtësitë, shkeljet e korrupsionin.

SHPËRNDAJE