Abrashi: LDK veç këtë person nuk e pranon për president

Ministri i Qeverisë Hoti, Arban Abrashi ka treguar se cilin figurë LDK nuk e pranon për president.

“LDK veç Rexhep Qosjes vijë të kuqe për president”, tha Abrashi në Debat Plus, transmeton Indeksonline.

Rexhep Qosja dhe LDK në të kaluarën kanë pasur përplasje të shpeshta. Qosja e ka quajtur LDK-në si dhunuese të historisë.

Përveq Qosjes, emrat për t’u bërë president kanë qenë edhe Murat Jashari.

Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi mandati i mbaron në fillim të vitit 2021./Indeksonline/