Aksident i rëndë në autostradë, 3 automjete bëhen copa (Foto të rënda)

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje të së martes në autostradën Tiranë- Durrës.

Sipas raportimeve të para në incident janë përfshirë tre makina, të cilat ashtu siç sugjerojnë pamjet e mëposhtmje, janë bër copash.

Mësohet se nga aksidenti ka patur dy persona të plagosur të cilët janë dërguar drejt spitalit. Policia ka shkuar në vengjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkakut të aksidentit, ndërkohë që në autostradë është krijuar gjithashtu dhe trafik.

Njoftimi i policisë:
Tiranë
Informacion Paraprak:

Më datë 17.08.2018, rreth orës 19:10, në autostradën “Tiranë -Durrës”, në Kashar janë përplasur tre mjete, ku për pasojë janë dëmtuar dy shtetas, (pasagjerë në dy prej mjeteve), të cilët aktualisht ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë dhe drejtuesit e mjeteve ndodhen në vendngjarje,po kryhen veprimet e mëtejshme hetimore dhe proceduariale.

Fotot u publikuan nga JOQ

 

 

SHPËRNDAJE