Aksident i rëndë në këtë qytet të Kosovës, lëndohen 7 persona

Rreth orës 21:15 minuta ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të lënduar 7 persona.

Lajmin e e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” zëdhënës i policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Më 27.10.2020 rreth ores 21:15 eshte raportuar nje aksident trafiku ndermjet 2 automjeteve, ne rr. ZAHIR PAJAZITI ne Podujeve. 7 persona kane kerkuar ndihme mjeksore, perderisa njesitet kompetente policore i jane pergjigjur rastit dhe po kryejn hetime lidhur me shkaqet e aksidentit.Apelojme tek te gjithe drejtuesit qe te jene me vigjilent gjate drejtimit te aurimjeteve dhe te zbatojne rregullat qe dalin nga ligji mbi trafikun” tha Hoxha