Aksidentohet zyrtari i lartë i LDK-së

Sonte rreth orës 20:20 minuta në fshatin Rahovicë është aksidentuar vetura me të cilën po udhëtonte ish-kryetari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa, me ç’rast ka pësuar lëndime trupore.

Lajmin e ka konfirmuar për gazetametro.net zëdhënësi i Policisë së Ferizajt, Agim Gashi, i cili duke potencuar se ‘për Policinë të gjithë janë qytetarë’, ka konfirmuar se në veturë ka qenë kryetari i Degës së LDK’së.

Sipas Policisë, në këtë aksident janë lënduar edhe 3 persona të tjerë përveç ish-kryetari, dhë të njëjtët kanë marrë tretman në Emergjencën e Ferizajt, e më pas janë liruar për në shtëpi.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen ⤵⤵⤵)
Bëhet e ditur se deri të aksidenti ka ardhur për shkak të tejkalimit të shpejtësisë.

Policia nuk e ka konfirmuar se a ka qenë vetura e ish-kryetari ajo që ka tejkaluar shpejtësinë, mirëpo ka thënë se këto ishin shkaqet.

Ndryshe, Policia e Kosovës në vazhdimësi po bën thirrje për kujdes në rrugë dhe përshtatje të shpejtësisë me kushtet e rrugës.

SHPËRNDAJE