Aktori i mirënjohur del pozitiv me koronavirus

Aktori i njohur ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Aktori i spanjoll, Antonio Banderas ka dalë pozitiv me koronavirus, shkruajnë mediat e huaja.

Banderas, i cili është i njohur për rolet në “Desperado” dhe “The Masko f Zorro” e bëri të ditur lajmin përmes rrjetit social Intagram. Ndër të tjera, ai ka treguar se e ka kaluar ditëlindjen e 60-të në izolim, pasi rezultoi pozitiv.

Ndonëse nuk i dihet ende se prej nga është infektuar, aktori u shpreh: “U ndjeva mirë, por më i lodhur se zakonisht”.

Për të mos rrezikuar jetën e të tjerëve, Antonio tashmë do të izolohet i vetëm dhe kohën e lirë do ta kalojë duke lexuar apo duke shkruar.