Ambasadori amerikan paralajmëron partitë politike

Pak para se të nis zyrtarisht fushata e partive politike – ambasadori amerikan në Kosovë ka dalë më një porosi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Philip Kosnett tha se zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë nga kandidatët që garojnë për zgjedhjet e 6 tetorit.

“‏Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju. Drejtësia rrjedh nga kandidatët që ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin”, ka thënë Kosnett.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE