Ambasadori Kosnett takon Glauk Konjufcën, kjo ishte porosia e tij?

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka takuar sot ministrin e Jashtëm të Kosovës, Glauk Konjufca.

Gjatë këtij takimi Kosnett dhe Konjufca diskutuan për thellimin e partneritit global në mes Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës.

Gjithashtu dyshja diskutuan për avancimin e diplomacisë së Kosovës dhe sigurimin e integrimit-euroatlantik të Kosovës./Indeksonline/