Ambasadorja Çitaku luftën e Kosovës me Serbinë e krahason me serialin ‘Game of Thrones’

Mbrëmë është dhënë episodi i radhës i sezonit të tetë të serialit “Game of Thrones”.

Një nga serialet më të shikuara të momentit që po thyen shikueshmëri gjithandej globit është “Game of Thrones”.

Ky serial i cili ka mbledhur rreth vetes miliona shikues, nuk ka mundur t’i ik as ambasadores së Kosovës në Shtete e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku.

Ambasadorja Çitaku, përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Facebook, ka bërë një krahasim të çuditshëm.

Ajo madje duke komentuar këtë projekt kinematografik dhe përmbajtjen e tij, atë e ka krahasuar edhe me realitetin në mes Kosovës dhe Serbisë.

Duke thënë se s’ka rëndësi kush ulet në fron, por e rëndësishme është kush ka triumfuar në luftë.

Postimi i plotë i ambasadores Çitaku pa ndërhyrje:

Game of Thrones”! Pra, lufta e madhe është fituar.. dhe ajo është fituar nga House Stark. Tani, me vendos në rastin e Kosovës, Serbia është jashtë.

Kush ulet në fron.. me të vërtetë nuk ka rëndësi. Lufta e madhe është fituar!

Sa për pjesën tjetër.. mirë nëse nuk u pëlqejnë ata, ne do t’i mundim ata.

SHPËRNDAJE