Apostolva reagon për skenat në protestën e shoqërisë civile

Kreu i Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka reaguar për skenat e dhunës në protestën paqësore të shoqërisë civile në Kosovë.

Ajo në një postim në rrjetin social Twitter ka shprehur keqardhje se si u trajtuan protestuesit në zyrën PDK’së.

“E drejta e tubimeve dhe shprehjes është një e drejtë fundamentale demokratike”

Ky është postimi i saj i plotë në Twitter:

SHPËRNDAJE