Arrestohen dy shqiptarë për trafikim droge

??????????????????????????????????????????????????????????

Një operacion i policisë italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë.

Të arrestuarit janë Fabian Gjergji e 28 vjeç, dhe Klesti Qose 29 vjeç, pasi janë kapur me tre kilogramë marihuanë dhe gjysmë kilogrami heroinë.

Dy të rinjtë shqiptarë akuzohen për trafikim droge dhe sipas mediave italiane shqiptarët ushtronin aktivitetin e tyre kriminal në qytezën e Castrovillarit, shkruan tvklan.

SHPËRNDAJE