Arrestohet 18-vjeçari në Vushtrri, dyshohet se po hynte për të vjedhur

Një 18-vjeçar është arrestuar në Vushtrri, pasi që i njëjti po tentonte të hapte derën e një lokali-pastiqerie.

B.Z i cili është arrestuar nga Policia e Kosovës dyshohet për përfshirje në “vjedhje të rëndë në tentativë”.

Hetuesit policor, në kuadër të Stacionit Policor Vushtrri, pas intervistimit dhe sigurimit të dëshmive materiale (video incizimet), kanë arritur të dëshmojnë-zbulojnë se i dyshuari B.Z., 18 vjeçar, përveç veprës penale të lartshënuar, ka kryer edhe disa vepra penale tjera të natyrës ” vjedhje e rëndë” dhe “vjedhje e rëndë në tentativë”.

Pas procedurave intervistuese, të dyshuarit B.Z., 18 vjeçar me urdhër të prokurorit kujdestar ju është caktuar masa e ndalimit./Express