Arsenali në epërsi kundër Leicesterit, me një gol fantastik

Arsenali ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Leicester City, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Londër.

Pierre-Emerick Aubameyang shënoi për 1:0 për Arsenalin në minutën e 21-të.

A e futi topin në portën e hapur pas një aksioni fantastik që nisi me Ceballos dhe vazhdoi me asistin e Bukayo Saka.