Arsenali në finale të FA Cup (Video)

Arsenali ka fituar në gjysmëfinale të FA Cup ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-1. The Citizens ishin më të mirë, por Topçinjtë ishin konkret në ato pak raste.

Pjesa e parë ishte me pak raste dhe pa gola. E dyta ishe shumë më interesante, goli i epërsisë për Cityin erdhi nga Sergio Aguero pas asistimit nga Yaya Toure në minutën e 62-të.

Getty Images

Nëntë minuta më vonë Nacho Monreal barazoi rezultatin pas asistimit nga Oxlade-Chamberlain dhe me rezultatin 1-1 përfundoi koha e rregullt.

Golin e kualifikimit në finale e shënoi Alexi Sanchez në minutën e 101.

Getty Images

Në finale Arsenali do të luajë kundër Chelseat, e cila dje (e shtunë) fitoi ndaj Tottenhamit. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE