Bajqinovci: Gjermania po i ‘çmonton’ udhëheqësit ballkanik që kërkuan ndarje, bashkim dhe destabilizim të territoreve

Gazetari i njohur Mefail Bajqinovci, ka komentuar qëndrimin e kancelares gjermane Angela Merkel, lidhur me deklarimet e udhëheqësve të ballkanit për lëvizje të territoreve.

Sipas tij, Merkel ka zbehur idenë e drejtuesve të Serbisë, Kosovës dhe Shqipërisë.

“Udhëheqësit ballkanik – duke filluar nga Serbia, Kosova dhe Shqipëria, të cilët po kërkojnë ndarje, bashkim dhe destabilizim të territoreve, po çmontohen nga Gjermania”, ka thënë ai.

Reagimi i plotë: