Bayerni i pandalshëm në Gjermani

Bayerni ka shënuar edhe një fitore në Bundesligë për të mbajtur ritmin e sigurt drejt titullit të kampionit në Gjermani.

Skuadra bavareze mposhti 4 me 2 Werder Bremenin.

Thomas Muller dhe Robert Lewandowski realizuan nga dy gola për Bayernin teksa Gondorf dhe një autogol i Sules ishte krejt çka arritën mysafirët.

Në tabelë, Bayerni mbetet lider me 47 pikë, 16 më shumë se ndjekësit Bayer Leverkusen, Leipzig dhe Borussia Monchengladbach.

SHPËRNDAJE