Bie zjarri në shtëpi, kësaj familje iu dogjën 21 mijë euro dhe 30 mijë franga

Gjatë ditës së djeshme në një shtëpi familjare në fshatin Srbica në Kërçovë ka shpërthyer një zjarr.

Nga zjarri në shtëpinë e M.L (46) familjarëve ju janë djegur 21 mijë euro, 30 mijë franga zvicerane dhe mobiliet e shtëpisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Zjarri është lokalizuar nga ana e Njësitit së zjarrfikësve të Kërçovës, ndërsa hetime kanë kryer policia e Kërçovës.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë)

SHPËRNDAJE