Borrell dridh Beogradin me këtë deklaratë

Shpresoj që dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit do të rifillojë së shpejti.

Kështu tha në Beograd Josep Borrell, shef i diplomacisë evropiane pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq

“Shpresoj se do të ndodhë së shpejti.

Kur të ndodhë, BE-ja do të jetë e gatshme të vazhdojë ndërmjetësimin e dialogut “, tha ai duke njoftuar angazhim më të madh në BE, raporton Tanjug.

SHPËRNDAJE