Buffon merr një vendim të papritur, çfarë po ndodh me të

Gianluigi Buffon pas largimit nga Juventusi pritet të vijojë karrierën e tij në një kontinent të largët.

Gjigantët argjentinas të Boca Juniors janë vendosur të bëjnë një lëvizje sensacionale duke transferuar legjendën e Juventusit, shkruan “Radio Continental”, shkruan SYRI. net.

Raporti pohon se Carlos Tevez do të përpiqet të bindë shokun e tij të vjetër për të udhëtuar drejt Buenos Aires në mënyrë që të drejtojë përpjekjet e Boca për të fituar titullin Copa Libertadores.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

SHPËRNDAJE