Cavs dhe Spurs shënojnë fitore, befasohen OKC dhe Washingtoni (Video)

Cleveland Cavaliers ka mposhtur Milwaukee Bucks me rezultat 124 -119, kurse San Antonio Suprs fitoi me rezultat 120-107.

Cavs patën paraqitje shpërthyese ndaj Bucks përkundër rezultatit të ngushtë.

Më i miri ishte Kevin Love me 32 pikë e 16 kërcime, pasuar nga LeBron James me 30 pikë, 8 kërcime e 9 asistime.

JR Smith shtoi 20 pikë, Rose 10 po ashtu bashkë me Wade.

Nga ana tjetër Aldridge realizoi 25 pikë dhe Danny Green 24 pikë, e Rudy Gay 22 pikë në një paraqitje fantastike të San Antonio Spurs.

Spurs realizuan 15 treshe nga 28 tentime, duke realizuar një tjetër paraqitje dominonte pa Tony Parkerin dhe Leonardin.

Befasi të madhe shkaktuan Dallas Mavericks që mposhti Washingtonin dhe OKC që u mposht nga Sacramento Kings.

Aktualisht konferencën Lindore Cleveland ka filluar të ngjitet dhe është në pozitën e nëntë me 5 fitore e 6 humbje.

San Antonio ka vendin e pestë me 7 fitore e 4 humbje, kurse Houston ka vendin e parë me 8 fitore e 3 humbje. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE