Çfarë po ndodhë në Veri, flasin edhe zyrtarë të KFOR’it

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grazo ka thënë për mediat serbe se misioni nuk ka informata nëse anëtarët e Forcave Speciale të Kosovës ROSU kanë hyrë në veriun e Kosovës, në afërsi të Liqenit të Ujmanit.

Zëdhënësi i KFOR’it, ka treguar se nuk kanë informarta nëse anëtarët e Forcave Speciale të Kosovës, kanë hyrë në veriun e Kosovës dhe po qëndrojnë atje, siç është raportuar paraprakisht.

Pamje ka pasur edhe nga vendit i ngjarjes, ku janë parë autoblinda të ROSU’s në Zubin Potok, në afërsi të Liqenit të Ujmanit.

Ndërsa protesta e VV’së, me slloganin “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, fillon në ora 14:00, ndërsa qytetarë nga e gjithë Kosova kanë ardhur në sheshet e Prishtinës.

Gazeta Express në vazhdimësi ju njofton për zhvillimet e sotme në vend, ndërsa Televizioni 7 transmeton live emisionin special gjatë gjithë ditës.

SHPËRNDAJE