Chelsea në stil kampioni mposht Arsenalin (Video)

Chelsea ka shënuar fitore në një ndeshje miqësore që po i zhvillon në kuadër të turneve parasezonale.

Kampionët e Ligës Premier kanë triumfuar me rezultat të pastër prej 3-0 kundër rivalit lokal, Arsenalit.

Për të parë golin e parë në ndeshje, megjithëse u krijuan disa raste, është dashur të pritej minuta e 40 e takimit.

Mesfushori këmbëshpejti, Willian e realizoi golin e parë pesë minuta para përfundimit të pjesës së parë.

Vetëm dy minuta më vonë në listën e golashënuesve e shënoi emrin edhe sulmuesi belg, Michy Batshuayi.

Në pjesën e dytë u realizua vetëm një gol dhe atë e shënoi sulmuesi që i solli epërsinë e dyfishtë, Batshuayi pas katër minutash loje në 45 minutshtin e dytë.

Deri në vazhdim të takimit pati edhe disa raste, por rrjetat heshtën dhe kështu, Chelsea triumfoi me rezultat 3-0. /Telegrafi/Veriu.info/

SHPËRNDAJE