Dalin pamjet që shpërfaqin inatet e Lutës, Agimit dhe Rugovës ndaj Vjosa Osmanit. Fytyra të ngrysura (Pamjet)

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka votuar sot për kandidimin e Vjosa Osmanit për kryeministre.

Indeksonline ka qëndruar brenda kësaj mbledhjeje ku edhe ka ‘kapur’ disa pamje gjatë votimit.

Pasi kryetari, Isa Mustafa, zyrtarizoi nominimin e Vjosës për shefe të Ekzekutivit, këtë vendim nuk e pëlqyen tre nënkryetarët, Lutfi Haziri, Agim Veliu dhe Haki Rugova.

Derisa gjithë anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm duartrokitën, ishin “tre të vjetrit” që injoruan vendimin për Osmanin.

Më poshtë, videoja tregon qartë inatet e tyre ndaj kandidatetes për kryeministre.

SHPËRNDAJE