Dëgjoni si shqiptojnë rusët emrat e Granitit, Xherdanit dhe Blerimit (Video)

Përderisa është duke u zhvilluar Botërori 2018 në Rusi, bujë të madhe kanë bërë edhe emrat e shqiptarëve të cilët i mundësuan Zvicrës fitoret më fantastike në këtë botëror.

Por një video interesante është realizuar së fundi ku disa qytetarëve rus u kërkohet të shqiptojnë emrat e futbollistëve të shumtë, transmeton Indeksonline.

Ajo çfarë bie në sy tek rusët që shqiptojnë emra të ndryshëm është edhe momenti kur thonë Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Blerim Xhemaili.

Madje thuajse asnjë nuk ia qëllon dot, të gjithë e shqiptojnë gabim.

SHPËRNDAJE