Delegacioni amerikan sot në Kosovë – Çfarë pritet të diskutohet në takimin e rëndësishëm?

Emisari i SHBA’së, Richard Grenell ka thënë se implementimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi është prioriteti më i lartë i Administratës Trump.

Kështu bëri të ditur vet ai përmes një postimi në rrjetin social Twitter, vetëm një ditë para ardhjes në Kosovë.

“Zbatimi i marrëveshjes së nënshkruar nga Kosova e Serbia është prioriteti më i lartë i Administratës Trump. Shihemi në Prishtinë dhe Beograd këtë javë”, ka shkruar ai.

Implementing the agreement made by Kosovo and Serbia is a top priority for the Trump Administration. See you in Pristina and Belgrade this week! https://t.co/C1i6vViRTP

— Richard Grenell (@RichardGrenell) September 20, 2020

SHPËRNDAJE