Detaje nga vdekja e mësueses nga Mitrovica: Pas syfyrit kishte fjetur dhe pastaj u gjet e vdekur

Lindita Preteni, mësuese më shkollën “Fazli Greiçevci” ka vdekur mëngjesin e sotëm.


Rasti u bë i ditur përmes një postimi në Facebook nga faqja e kësaj shkolle, ku në njoftim thuhet që sot ka ndërruar jetë mësuësja Lindita Preteni.

Tutje në njoftim është thënë që Lindita do mbetet e paharruar për ta. Për nxënësit e saj, që me padurim prisnit Festen e Abetares.

 

Reporteri mëson së e ndjera pasi kishë ngrënë syfyr kishte fjetura dhe pastaj ishe gjetur e vdekur. /Reporteri.net/

SHPËRNDAJE