Didier Deschamps shpallet trajneri i vitit

Didier Deschamps ka fituar çmimin e FIFA-s për trajnerin e vitit.

Trajneri francez ka fituar këtë çmim pas suksesit me Francën në Kupën e Botës.

Në garë për këtë çmim ishin edhe Zinedine Zidane dhe Zlatko Dalic.

SHPËRNDAJE