Dikur ishte hit në Kosovë, sot është nuse e familjes së Adem Jasharit (Video)

Me siguri se e mbani mend hitin e viteve 1998-2000 “Dashuro vajzë”.

Lirije Istogu është këngëtarja që me këtë këngë kishte bërë shumë shqiptarë për vete.

Sot ajo është nuse e familjes legjendare, familjes Jashari nga Prekazi.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Lirija është e martuar me nipin e Adem Jasharit, Bashkimin.

Çifti në fjalë ka tre fëmijë.

SHPËRNDAJE