Dy të maskuar vjedhin sasi ari dhe plagosin shitësin në këtë qytet të Kosovës

Dy persona të maskuar kanë hyrë në një argjendari në qytetin e Ferizajt ndërsa nën prezencën e pronarit të saj, kanë plaçkitur një sasi të arit.

Rastin për klankosova.tv e ka konfirmuar Zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi, ndërsa ka shtuar se një person në cilësinë e punëtorit të kësaj argjendarie, ka mbetur i plagosur.

Gashi bëri të ditur, se personat e maskuar janë larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia është duke vazhduar procedurat e mëtejme për zbardhjen e këtij rasti dhe kapjen e të dyshuarve, njofton Klan Kosova.

Rasti mësohet se ka ndodhur në mbrëmjen e sotme në rrugën ‘’Dëshmorët e Kombit’’ në Ferizaj.

SHPËRNDAJE