E kryer: Vidal është lojtari më i ri i Interit

JEDDAH, SAUDI ARABIA - JANUARY 09: Arturo Vidal of Barcelona in action during the Supercopa de Espana Semi-Final match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at King Abdullah Sports City on January 09, 2020 in Jeddah, Saudi Arabia. (Photo by Francois Nel/Getty Images)

Arturo Vidal ka rënë dakord për një transferim në Inter për 500,000 euro.

Interi pritet të paguajë 0.5 milion euro plus bonuse për të pasur shërbimet e ish-mesfushorit të Juventusit.

Barcelona do të paguajë gjithashtu një pjesë të pagës së Vidal në kontratën që do të zgjaste deri në qershor të vitit 2021.

Ai pritet të udhëtojë sot drejt Italisë dhe t’i nënshtrohet testeve mjekësore te Inter gjatë 48 orëve të ardhshme.

Trajneri i Interit, Antonio Conte ka tentuar transferimin e Vidal, që kur ai mori detyrën e Interit një vit më parë.

SHPËRNDAJE