E pabesueshme por e vërtetë – ja ku prodhohen fanellat e Kroacisë

Kroacia është në finale të Botërorit për herë të parë në histori jo vetëm të tyre si shtet, por për herë të parë edhe në histori të Ballkanit pasi që një shtet nga kjo hapësirë kalon në finale

Të quajtur si “të zjarrtit”, suksesi i kroateve u festua në të gjithë Kroacinë, e madje edhe qeveria fillojë mbledhjen ditën e nesërme me fanella kroate.

Megjithatë, kroatëve nuk po ju pëlqen fakti se ku janë duke u prodhuar fanellat e Kroacisë.

……………………………………………………………………………………………………………..
‘Shqelmi i futbollistit kroat’, që rrëzoi regjimin serb dhe ‘çoi’ Kroacinë drejt finales

……………………………………………………………………………………………………………..

Portali serb, Blic.rs publikojë sot një fotografi të një fanelle të Kombëtares kroate e cila është blerë në Kroaci, por që është prodhim i Serbisë.

Debati për këto fanella është duke vazhduar dhe është shumë i ashpër në Kroaci, derisa ende nuk dihet se si janë importuar ato nga Serbia. /GazetaExpress/

SHPËRNDAJE