E patë duke festuar, por shikojeni si këndoi mbrëmë Shpend Ahmeti

Shpend Ahmeti, ka fituar edhe një mandat katërvjeçar për të udhëheqyr me kryeqytetin.Pas numrimit të djeshëm të votave me postë dhe ato me kusht, Ahmeti ka fituar me një diferencë të ngushtë ndaj kandidatit të LDK-së Arban Abrashi.

Pas rezultateve, në Vetevendosje ka shpërthyer festa, ku simpatizantët ishin mbledhur edhe në sheshin “Skenderbeu” për të festuar.

I lumtur për fitoren, Shpend Ahmeti është parë edhe duke kënduar në një nga lokalet e kryqytetit, shkruan Magazina.Në këtë video mund të dëgjoni Ahmetin duke kënduar, i rrëthuar nga aktivistët e VV-së të cilët duket se janë argëtuar.

SHPËRNDAJE