EULEX kthehet sërish në zyret e OVL UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së është arrestuar brenda zyrave të organizatës.Gucati është nxjerrë i prangosur nga zyra e tij, prej forcave të shumta të policisë së Eulexit.

Nuk dihet akoma arsyeja e arrestimit të kreut të veteranëve, veçse Tribunali Special ka nisur nga dje arrestimet e para për të akuzuarit për krime lufte.

Megjithatë, është akoma e paqartë arsyeja pse u arrestua Gucati dhe nëse bastisja e sotme ka të bëjë me dosjet që ka publikuar organizata e veteranëve.

Por, EULEX është kthyer sërish në zyret e OVL UÇK-së.

SHPËRNDAJE