FC Prishtina: Ja kush vendosi ta pezullojë ndeshjen…

FC Prishtina më në fund ka reaguar lidhur me atë se kush ka qenë faktori kryesor që ndeshja është ndëprerë.

Sipas tyre, autoritetet e Gjibraltarit vendosën që ky duel të mos zhvillohet, ani pse sipas rregulloreve, Prishtina ishte më se e gatshme të luante.

Tutje, fituesja e kupës shtoi se është në pritje të një vendimi të drejtë të UEFA-së dhe se momentalisht po presin për t’u kthyer në Kosovë.

Më poshtë edhe komunikata e plotë e para pak çasteve: