Festa e ‘çmendur’ e Shqipërisë, pas fitores ndaj Kosovës

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur që të shënoi fitore në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian ndaj Kosovës.

Kombëtarja U21 e Shqipërisë ka arritur që të shënoi fitore të ngushtë ndaj grupmoshave U21 të Kosovës me rezultatin 2-1.

Ndeshja e zhvilluar në ‘Elbasan Arena’ u takoi skuadrës së drejtuar nga Alban Bushi, të cilët shënuan dy gola brenda pesë minutave(76 dhe 81) me autor Shaqir Tafa dhe Arbnor Muçolli.

Për ‘Dardanët’ e drejtuar nga Rafet Prekazi golin e vetëm e shënoi sulmuesi i Ballkanit, Blend Baftiu, në minutat shtesë.

Pas ndeshjes, Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar një video nga zhveshtoret ku shihen futbollistët e Shqipërisa dhe stafi duke e festuar këtë fitore./gazetametro.net

https://www.facebook.com/FederataShqiptareeFutbollit/videos/400465410604024/?t=1