Fjalët prekëse të gazetares kosovare në një vjetorin e humbjes së bashkëshortit

Edita Islami, është gazetare, e cila punon prej vitesh në televizionin publik të Kosovës.

Edita, ndër vite e ka treguar anën e saj profesionale në fushën e gazetarisë dhe moderimit. Edita, vitin e kaluar u ndesh me ngjarjen më tragjike të jetës së saj.

Ajo, e humbi në moshë të re bashkëshortin, Allfonsin. Kjo humbje pa dyshim që ishte tronditëse për të, fëmijët dhe familjen.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë)

Gazetarja, megjithatë ka ditur ta mbajë vetën çdo herë, shkruan “Kosovarja”.

Ja si e kujton Edita të shoqin në një vjetorin e ikjes së përgjithmonshme.

SHPËRNDAJE