Flet Mourinho për mundësin e rikthimit te Real Madridi

Manchester United's Portuguese coach Jose Mourinho grimaces during a press conference at the Luz stadium in Lisbon on October 17, 2017 on the eve of the UEFA Champions League group A football match SL Benfica vs Manchester United. / AFP PHOTO / PATRICIA DE MELO MOREIRA (Photo credit should read PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/Getty Images)

Trajneri portugez ka mbetur pa skuadër që disa muaj, kurse tani kur Reali është duke kaluar formë jo të mirë, Mourinho ka qenë në fokus të mediave si një opsion për t’u rikthyer në drejtimin e Realit.

Jose Mourinho ka hedhur poshtë të gjitha këto pretendime për një rikthim të mundshëm.

Kurse për këto pretendime të rikthimit ai tha “”Unë nuk do të doja të kthehesha sepse ata kanë një menaxher dhe unë nuk mund të trajnoj një ekip i cili ka një menaxher”.

Ai po ashtu tha se situata nuk është edhe aq keq te Real Madridi, “Nuk është keq. Nëse e shikoni në mënyrë pragmatike, ata janë aty. Tani, ata luajnë kundër Sevillës dhe nëse fitojnë, ata shkojnë përpara. Barcelona është pas tyre” u deklarua portugezi.

SHPËRNDAJE