Frizerja punoi pa mjete mbrojtëse, infekton 91 persona me koronavirus

Ngjarja ka ndodhur në Missouri të SHBA-së.

Një parukiere në shtetin e Missouri-t, SHBA, ka infektuar me koronavirus 91 klientë dhe punonjës.

Ajo u identifikua me koronavirus 8 ditë pas hapjes së biznesit, raporton The Guardian.

Raportohet se punonjësit dhe klientët u infektuan pavarësisht se ata mbanin maska mbrojtëse.

Autoritetet amerikane apeluan për kujdes dhe respektim të masave.

SHPËRNDAJE