Ganimete Musliu ia thotë dy fjalë Lumir Abdixhikut të LDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës sapo ka marrë fjalën ka replikuar ndaj akuzave të Lumir Abdixhikut në lidhje me gjendjen e shëndetësisë në Kosovë si çështjen e fryrjes së listës së veteranëve, raporton Blic.

Musliu ka thënë se Abdixhiku i cili vie nga shoqëria civile është gjeneratë e re dhe ka inate e tij.Ajo më tej ka thënë se do t’I kisha lutër të mos shpifin.

“Keni inate konflikte ju gjenerata e re me gjeneratën më të vjetër inate e xhelozi. Ju kisha lutë me u përmbajt”, ka thënë ajo.

Kujtojmë se pak orë më parë Lumir Abdixhiku i LDK-së dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli kanë krijuar situata të tensionuara të cilat kanë kaluar edhe në fyerje e ofendime personale.