Gazetari i njohur reagon për shkarkimet e Kurtit: Pikërisht për këtë gjë i’u kemi votuar

Gazetari, Berat Buzhala përmes një statusi në llogarinë e tij në facebook ka mirëpritur vendimet e fundit të Qeverisë Kurti, duke shkarkuar bordin e Telekomit, ai ka shkruar  se pikërisht për këtë arsyje ju kemi votuar, shkruan gazeta online Veriu.info.

Buzhala tutje ka thënë se nuk duhet ndalur me keq është rradha që “fshesa” e Kurtit të kaloje edhe në disa borde publike.

“Ne radhe duhet me qene menaxhmenti i RTK’se, Doganes, Policise, AVUK’ut”.Veriu.info

Postimi i plotë:

Absolutisht vendime fantastike, vendime te duhura, te shumepritura, edhe vendimi per Bordin e Telekomit te Kosoves, edhe vendimi i Glaukut per konsuj. LVV’ne e kemi perkrahur saktesisht per kete gje.

LVV dhe LDK e kane obligim me u marre edhe me cdo institucion tjeter te pavarur, cdo ndermarrje publike. Me i pastru hesapet njehere e mire me logjiken e 12 viteve te fundit.

Kuptohet, duke mos e repliku ate logjike. Ne radhe duhet me qene menaxhmenti i RTK’se, Doganes, Policise, AVUK’ut (posacerisht ky).

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE